Wernicke Korsakofflu eski tutsaklar için dayanışma

|

Wernicke Korsakofflular ve Eski Mahpuslarla Dayanışma Girişimi’nden 5. yaz kampının duyurusu ve dayanışmaya davet.

celigesuverenlerleelele

Wernicke Korsakoff hastası olan eski tutsaklar için 5. kez yaz kampı düzenleyecek olan Wernicke Korsakofflular ve Eski Mahpuslarla Dayanışma Girişimi kendini şöyle tanıtıyor:

Eşitlik-Özgürlük mücadelemizin ve umutlarımızın gerçekleşmesi mücadelesinde payına mahpusluk düşmüş, açlık grevleri-ölüm oruçları nedeniyle hastalanmış kardeşlerimiz için bir araya geliyoruz…

Kalbimizi, aklımızı ve vicdanımızı, kardeşlerimize bağımsız bir yaşam alanı oluşturmak için yan yana koyuyoruz…

İstiyoruz ki, politik farklılıklarımız, bizleri birbirimizden azaltan dünkü ve bugünkü yargılarımız bu kıymetli ve müjdeli çabamızda ayak bağımız olmasın…

İnsanlığın eşitlik ve özgürlük mücadelesinde payımıza düşen, bedellerini ödediğimiz zulümleri biliyoruz. Hayallerimize, değerlerimize bağlılığımızı kaybetmeden nice hayatlar kurduk. Hayallerimizi ve kardeşlerimizi UNUTMADIK demek, DAYANIŞMA İÇİNDE ÇOĞALMAK için bir araya geliyoruz.

İstiyoruz ki, eşitlik, özgürlük mücadelesine adanmış hayatlara “kimsesizlik-sahipsizlik” damgasını vurmasın… İstiyoruz ki; kardeşlerimiz nefes alıp verdikçe kendilerini gerçekleştirebilme olanakları olsun…

Birbirimize ve tarihe söz veriyoruz ki: Eşitlik- özgürlük hayallerimizde parça-parça büyüttüğümüz dayanışma çabalarımız artık kalıcı bir gelenek oluştursun…

Ve umutlarımız gibi daim olsun…

10 yıllık bir geçmişe sahip olan Girişim, Yaşam ve Dayanışma Alanı olarak tanımladıkarı merkezde Wernicke Korsakoff’lu hastaların rehabilitasyonuna dönük faaliyetlerde bulunurken, 4 yıldır da aynı amaçla yaz kampları düzenliyor. Bu yıl 5-13 Eylül Tarihleri arasında Didim’de 5.’si düzenlenecek kamp için de şöyle duyuruları ve dayanışma çağrıları var:

Şimdi 5. Kampımızı düzenleme zamanı. Yine uzun süren bir hazırlık dönemi yaşadık. Önceki kamp deneyimlerimiz bizlere ışık oldu. 5-13 Eylül tarihleri arasında Didim’de olacağız.

Ve artık biliyoruz ki; sayımız yine geçen seneden fazla olacak, dostluğu, dayanışmayı, birbirimizden öğrenmeyi hayata geçireceğiz ve gelişeceğiz.

“Başka bir dünya mümkün” diyeceğiz hatta demekle kalmayıp kamp boyunca hayata geçireceğiz.

Kamplarımız sürecinde  yurtiçi ve Avrupa’dan bölgeye dinlenmeye gelip kamplarımızı ziyaret eden ve destek sunan dayanışmacılar ve kampın yapıldığı yerlerde yerel dayanışmaları örenlerle birlikte olmak mutluluk vericiydi.

5. KAMP, desteğe ve dayanışmaya ihtiyaç duyuyor.

Che’nin deyimiyle

“Dayanışma halklarının inceliğidir.”

Wernicke Korsakofflular ve Eski Mahpuslarla Dayanışma Girişimi’nin faaliyetlerinde yer almak, kampla ilgili ayrıntıları öğrenmek ve dayanışmada bulunmak isteyenler için iletişim kanalları:

Blog: Çeliğe Su Verenlerle Elele

Facebook Sayfası: Wernicke Korsakofflular ve Eski Mahpuslarla Dayanışma Girişimi

E-mail: celigesuverenlerleelele@gmail.comYorum yok

Ekleyin