Oğlanla kız tanışır: Klasik bir hikaye

Raj Desai |

Oğlan Kız’ın Marissa’yla konuşmasını yasaklar. Oğlan anında bunu yaptığına pişman olur.

Oglanla_kiz_oyku

Oğlanla Kız tanışır.

Oğlanla Kız aşık olur.

Oğlanla Kız birlikte eve çıkar.

Oğlanla Kız evde bir parti verir.

Evdeki parti bittikten sonra, Oğlan Kız’a Kız’ın iş arkadaşı Marissa’dan hoşlanmadığını söyler, çünkü Oğlan Marissa’nın tüm gece “denyoluk” yaptığını düşünmüştür ve aslında Oğlan o..pu dememek için “denyo” demiştir.

Kız da “Hoop, o benim arkadaşım. Ne yapayım? Davet etmeyeyim mi?” der.

Oğlan üzgün olduğunu söyler ama Oğlan içten içe üzgün değildir ve bu “içine dert olur”, Oğlan “hınçlanır”, öyle ki acemi psikoloğun biri bile bunu fark edebilir.

Oğlan sessiz filmlere meraklıdır, Kız için sorun yoktur ama anlam veremez, çünkü sesli diyalog harikadır.

Oğlan Kız’a sessiz filmlerin büyüklüğünün insan vücudunun şiirinde yattığını söyler.

Kız da, “O ne ya. Çok banal” der.

Oğlan “bunu sen mi diyorsun, yoksa Marissa mı?” diye yanıt verir.

Kız “Benim de kafam çalışıyor. Marissa’nın bununla ne ilgisi var?” diye yanıt verir.

Oğlan uzatmaz. Aslında Oğlan Marissa’yı işe karıştırmanın gereksiz olduğunu kabul eder. Ne var ki, Oğlan’ın aklı orada kalmıştır ve Oğlan Marissa’nın insanları etkilemeye çalıştığını bilir. Oğlanlar bunu anlar.

Marissa Doğu Kıyısı’na taşınır ve Oğlan başlangıçta bunun iyi olduğunu düşünür ama Marissa şimdi Kız’ı sürekli aramaya başlar. Tuhaftır çünkü onlar sadece iş arkadaşıydı. Sanki o kadar yakın değilmiş gibiydiler?

Bir telefon görüşmesinde Marissa Kız’a, Oğlan’ın Kız’ı “yeteri kadar özel hissettirmediğini” söyler.

Oğlan, Marissa’nın Kız’ı yeteri kadar özel hissettirmediğini söylediğini duyunca deliye döner.

Kız da Oğlan’ı sıkıştırıp Kız’ı özel hissettirmek için yaptığı şeylerin listesini vermesini ister.

Oğlan tavırlı tavırlı “Tamam, kabul” der, ki bu Kız’ın hoşuna gitmez, ama Oğlan daha sonra yıldönümlerini, doğum günlerini, aile buluşmalarını, Kız’ın başparmağını çarptığı gün Oğlan’ın nasıl Kız’a dondurma aldığını bir bir söyler.

Kız Oğlan’ın büyük tatillerde ve olaylarda “ortaya çıktığını” ama Kız’ın genel olarak “o kadar da yakın” değillermiş gibi hissettiğini söyler.

Oğlan Kız’ın Marissa’yla konuşmasını yasaklar.

Oğlan anında bunu yaptığına pişman olur.

Artık Oğlan, Oğlan’ın arkadaşı Stu’nun evinde kalmaya başlar.

Stu’nun bir Xbox’ı vardır, gayet hoştur, ama Stu artık misafir ağırlamaktan bezmeye başladığının sinyallerini verir. Oğlan böyle hissettiği için Stu’yu çok suçlayamaz.

O sırada Kız Oğlan’a çok kızgındır.

Fakat Kız Oğlan’ı çok özler. Kız, Kız uyumadan önce Oğlan’ın Kız’ın sırtını kaşımasını çok özler. Ama Kız ilk pes eden olmaması gerektiğine inanır.

Stu da Oğlan’ın ilk pes eden olmaması gerektiğini düşünür. Ne var ki, Stu Marissa’nın başkalarını etkilemeye çalıştığını söylemeye isteksizdir, çünkü Stu “işin ayrıntısını çok bilmez.” Oğlan bu durumdan çok memnun değildir ama, Stu’nun ne mal olduğunu da bilir. Zamanında Stu’nun arabasında konuşurlarken, Oğlan Stu’nun araba kullanırken cep telefonundan mesaj attığını fark eder. Oğlan Stu’yu araba kullanırken mesaj atmanın tehlikeleri konusunda uyarır, ama bir kulağından girer, ötekinden çıkar.

Kız kablolu televizyonun kanallarını gezer. Evet, Oğlan ve Kız internette onca seçenek olmasına rağmen hala kabloluya para verir. Çünkü Oğlan maçları canlı izlemeyi, Kız da haberleri sever. Neyse, Kız kanalları gezerken Turner Klasik Sinema’ya denk gelir. TKS’de Charlie Chaplin’in kısa filmlerinden biri vardır ve Chaplin ünlü Tramp karakterini canlandırır. Kız’ın hemen gözleri dolar. Kız Chaplin’in hareketlerindeki güzelliği fark eden Oğlan’ın ne kadar hassas ve farklı olduğunu anlar.

Kız, Kız’ın neden Oğlan’a aşık olduğunu hatırlar.

Kız Oğlan’ı arar. Oğlan Kız’ın sesini duyduğuna ancak bu kadar mutlu olabilir. Stu da mutludur, evinde yine tek başına kalma ihtimali vardır.

Oğlanla Kız barışır.

Marissa artık Kız’ı aramaz olmuştur, çünkü Marissa’nın bir erkek arkadaşı vardır. Bu işler böyledir.

Kız ve Marissa görüşmez olur.

Ne yazı ki, Stu da araba kullanıp mesaj atarken ölür. Araba kullanırken mesaj atmayın.

Oğlanla Kız evlenir ve Kız düğününe Marissa’yı davet etmeyi bile düşünmez. Komik olmuş sanki, hı?

Oğlanla Kız’ın bir oğlu olur.

Oğlanla Kız oğlana Charlie adını koyarlar.

Oğlanla Kız sonsuza dek mutlu yaşar.

Bir de, Oğlanla Kız kabloluyu iptal ederler. Gerçekte çok sık kullanmıyorken ona para vermek anlamsız gelmiştir. Üstelik ucuz da değil, hele bu şirket birleşmelerinden sonra daha da fenalaşacak.yazisonuikonuYorum yok

Ekleyin