Tag Archives: Gezite

Yılbaşı kimin geleneği?

Yılbaşı kimin geleneği?

Yılbaşı ve Noel birbirine o kadar karıştırılıyor ve her ikisi konusunda da o kadar çok hata yapılıyor ki, bazı temel bilgileri 5 maddede bir araya getirdik. Tüm okurlarımıza dirençli ve iyi yıllar dileriz.

Gezite İstanbul buluşması ve çalıştayı (Güncellendi)

Gezite İstanbul buluşması ve çalıştayı (Güncellendi)

2 yıldır öfkesini her an zulasından çıkaracakmış gibi yaşayan, çıkardığına da defalarca tanık olduğumuz milyonlar daha önce olmadığı kadar yeni fikirlere, eski deneyimlere ve sıcak tartışmalara açık.
Sokaklarda beraber gaz yedik, hapishanelerde birlikte hapis yattık, aynı sitede de yazabilir, tartışma sürdürebiliriz.

Bu kadar yeterli, teşekkür ediyoruz

Bu kadar yeterli, teşekkür ediyoruz

Cömert ailesi ile Siyasol ve Gezite editörlerinin açıklamasıdır: Her şeyiyle güzel, soylu ve derslerle dolu bir dayanışmaydı. Herkese ne kadar teşekkür etsek azdır. Dayanışma sürecini sonlandırıyoruz.

En az okunan 5 Gezite yazısı

En az okunan 5 Gezite yazısı

Tüketim çağının popülerlik kıstasları bizi bağlamıyor, Gezite okurunu da bağlamadığına eminiz. Bizim için okunmak önemli, ama okunmamak bir nitelik göstergesi değil. Size diğer yazılarımız kadar emek harcanmış ama şu veya bu nedenle gözden kaçmış beş yazımızı derledik.

Gezite Bayram – 2014

Gezite Bayram – 2014

Bu hafta Pazar ekimizi Bayram eki olarak bir gün gecikmeyle çıkarıyoruz. Gündem bize bayramı yaşatmayacak kadar ağır, ölüm haberleriyle geliyor. Gülsuyu’nda İsmail Doğan, Kobanê’de Arîn Mîrxan, baştan başa ateşe ve ölüme kesmiş Rojava Kürdistanı ve yoksul mahalleler. Yine de biliyoruz, bayram bizim sokağımıza da gelecek…

Bayram şekerleri Gezite ve Siyasol

Bayram şekerleri Gezite ve Siyasol

İkrime’de katledilen Arap Alevi, Filistinli ve Arap Hristiyan çocuklar için bir bayram düşlüyoruz, Kobane’deki çocuğun sınır teli olmaksızın, Suruç’a bayramlaşmaya gidebileceği bir dünya düşlüyoruz. Çocuklar bayram şekeri için kapıyı çaldığında, Hüseyin Üzmez gibilerinin kapıyı açmayacağı bir dünya.