Tag Archives: Açlık grevi

Açlık grevi ve psikoloji

Açlık grevi ve psikoloji

Açlık grevine ilk başlanılan an’ ile ‘ölümün göründüğü an’daki insanın ruhsal durumu, başka bir örnekle karşılaştırılamayacak kadar güçlü psişik dinamikler barındırır.

Sendika ve dayanışma

Sendika ve dayanışma

Hatice öğretmenin yaptığı basın açıklaması anayasal ve sendikal bir haktır ve karşılığı açık, keyfi bir faşizm olmuştur. Hatice öğretmenin hak araması ve direnmesi meşrudur ve bu meşruiyeti sendikamızca da maddi ve manevi olarak desteklenmek zorundadır.

Sakine Esen Yılmaz’a açık mektup

Sakine Esen Yılmaz’a açık mektup

KESK tarihi içinde, (siz de dahil olmak üzere) yüzlerce yönetici ve üye tutuklandı, bazıları görevlerinden uzaklaştırıldı. KESK’e bağlı sendikalar dayanışma fonundan, bu arkadaşlara destekte bulundu.
Hatice Yüksel’in durumunda farklı olan ne?

Neresi Sıla bize?

Neresi Sıla bize?

Sıla bugün sadece Berkin için değil, hepimiz için direniyor. 16 yaşında olmasına rağmen devrimin bir ütopya değil, bir gerçek olduğunun bilincinde olduğu için direniyor.

Aç kalmak ve kendini feda etmek

Aç kalmak ve kendini feda etmek

Birkaç ay önce yayımlanan bir kitap, Türkiye’deki 2000-2007 ölüm orucu direnişini ve feda eylemlerini konu ediniyor. İnsanlar neden feda eylemi yaparlar? Yalnızca Türkiye’de değil, Güney Amerika’dan Avrupa’ya ve Endonezya’ya neden feda eylemleri çoğalıyor?