Cömert ailesi yalnız değildir (Güncellendi)

|

Katledildi Cömert… Tutuklandı Cömert… İşten atıldı Cömert… Sürgün edildi Cömert…
Cömert ailesine sahip çıkma zamanı

Abdocan_Comert

Abdullah Cömert

Gezi direnişine Antakya’dan ses verdi Abdullah Cömert… 3 Haziran 2013’te polis Ahmet Kuş tarafından katledildi Abdocan’ınımız…

Önce cenazesine saldırdı olay mahaline geri dönen devlet. Sonra mahkemeyi Hatay’dan Balıkesir’e kaçırdı. Abi Zafer Cömert sayısız kez gözaltına alındı. Anne Hatice Cömert’e Recep Tayyip Erdoğan’ın suç duyurusu sonucu Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca tehdit suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Polis Ahmet Kuş mahkemedeki son ifadesinde “emir aldığı üzere atış yaptığını, Cömert’in vurulduğu 3 Haziran 2013 gününü tam olarak hatırlayamadığını” söyledi, “İnsanın kafasına 1-2 metreden gaz fişeği çarptığında öldürüp öldürmeyeceğini ben bilemem” dedi. Polis Ahmet Kuş hala tutuklanmadı…

Abdocan’ı vuran Ahmet Kuş: “İnsanın kafasına 1-2 metreden gaz fişeği çarptığında öldürüp öldürmeyeceğini ben bilemem”

Devlet, polis Ahmet Kuş’un eliyle Cömert ailesinden Abdocan’ı alsa da aileyi rahat bırakmıyor. Son olarak yine abi Zafer Cömert twitter’dan ‘Biz de sizi seviyoruz’ dediği için çalıştığı iş yerinden gözaltına alındı. Daha önceleri hakkında yapılan en ağır suçlama eyleme katılmak iken, Zafer Cömert artık devletin gözünde bir terörist. Gözaltı sona erdiğinde Zafer Cömert işten çıkarıldı. Ailedeki tek vasıflı/üniversite mezunu insan da işsiz bırakıldı. CHP’li belediyede asgari ücretle çalışan diğer abi Adnan Cömert de bir yıl önce işten çıkartılmış ve muhalif kamuoyunun baskısıyla verilen sözlere rağmen işe geri alınmamıştı. Polis son gözaltında bütün aileye “akıllı ol” tehdidinde bulundu.

Zafer, on nüfusa bakıyordu. Abdocan’ın annesi Hatice Cömert‘e cumhurbaşkanını tehditten açılan soruşturma sürüyor, baba Cömert’e gizli tanık ifadelerine dayanarak dava açıldı. Zafer Cömert ve aileye açılan davaların sayısı yedi oldu. Devlet ailenin sessizce bir köşeye çekilmesini istiyor ancak sorun şu ki böyle bir köşe yok. Devlet bırakmıyor.

Hatay’dan Balıkesir’e kaçırılan dava dosyasını takip edebilmek için büyük bir maddi yükün altına giren Cömert ailesi Zafer Cömert’in de devlet tezgâhı ile işten çıkarılması sonucu zor durumda. Ve devletin dört koldan saldırması sonucu Zafer Cömert bir daha dönmemek üzere terk etti ülke topraklarını. Dönerse kendisinin sosyal mecralardan belirttiği gibi tutuklanıp cezaevine girecek.

Abdocan-devrim-için

Abdullah Cömert’in Facebook’ta son yazdıkları

 

Katledildi Cömert…

Tutuklandı Cömert…

İşten atıldı Cömert…

Sürgün edildi Cömert…

Esmihan… 1997 yılında 17 yaşında hastalıktan dolayı hayatını kaybetti Cömert ailesinin biricik kızları. Ve 14 Mayıs günü Zafer Cömert’in ikinci çocuğuna isim oldu Abdocan’ımızın ablası. Esmihan bebek umut olurken karartılan hayatlara, Zafer Cömert başta olmak üzere Cömert ailesinin her ferdi kredi borcundan işsizliğe uzanan büyük maddi sorunlarla başa çıkmak zorunda.

Abdocanı geri getirmemiz mümkün değil… Elimizden gelen bizler için düşen kardeşimizin anılarını yaşatıp o büyük günün görkeminde ismini tarihe kazımak olacak. Fakat bu ailemizi bugün yalnız bırakacağımız anlamı taşımıyor, taşımamalı…

Maddi ve manevi olarak ailemizin yanında olacağımıza söz verdik. Abdocan kardeşimize söz verdik. Ve bizler diyoruz ki gün bu sözü tutmanın günüdür.

Yârin yanağından gayri diyerek el uzatıyoruz ailemize… Büyük insanlık ailesi olarak Cömert ailesine el uzatmak için kaybedeceğimiz bir dakika bile yok artık! Sermayesi sol yanı olan büyük insanlık ailesinin Cömert ailesinin maddi sorunlarına çözüm bulacağına dair en ufak şüphemiz yok.

Ne olmuştu? Abdullah Cömert’in katili nasıl bulundu?

Hatay’da Gezi direnişi sırasında 3 Haziran 2013’te gaz bombasıyla vurularak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Cömert’in ölümüyle ilgili soruşturma 14 Nisan 2014’te tamamlandı.Hatay 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianameye göre, polis Ahmet Kuş, Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 81/1. Ve 21/1. maddeleri uyarınca “olası kastla insan öldürmekten” yargılanıyor. Davanın ilk duruşması 4 Temmuz’da Hatay 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Ancak Kuş’un avukatı ilk duruşma öncesi yaptığı başvuruyla, davanın başka ile nakledilmesi talebinde bulundu. Cömert’in avukatı Hatice Can, bu kararla adil yargılanma hakkının ihlal edildiğini açıkladı. Ancak avukat Can’ın itirazı dikkate alınmadı ve Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nin kararıyla dava Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne nakledildi. Şu anda mahkeme Balıkesir’de; tanıklar ve aile Hatay’dan, sanık polis Ahmet Kuş da Mersin’den davaya katılacak. Sanık polis Kuş’un tutuklanması talepleri ise reddedildi.

 

Hesap bilgileri

Yurtiçi

Hatice Cömert

Türkiye İş Bankası

Şube: Antakya Şubesi / Hatay

Şube kodu: 6100

Hesap no: 2081651

IBAN: TR21 0006 4000 0016 1002 0816 51

Yurtdışından para yollamak isteyenler PayPal’i kullanabilir

www.paypal.com

PayPal, size para yollamak istediğiniz insanın mail adresini soracak.

Zafer Cömert‘in PayPal hesabının mail adresi: zafer.comertt@gmail.com

Gezite&Siyasol’un notu: Bu çağrı, Cömert ailesinin bilgisi ve onayı ile yapılmaktadır.Yorum yok

Ekleyin