Kendi evini temizlemeden komşuya temizliğe gitmek

|

Ben bugün, “kendi evimi temizlemedim ama komşuya temizliğe gidiyorum” desem, tefe koyar, dalga geçerler.
Politikacılar söyleyince inandırıcı oluyor demek.

Cqn8OJWXEAAmML7

2014 – Adıyaman’dan bazı aileler Adıyaman Emniyet Müdürlüğü’ne ve dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu’na başvurarak çocuklarının İŞID’e  katıldığını söyledi ve yardım istedi.

Daha sonra bu başvurular ve cevaplarda, IŞİD’e katılan bir gencin ailesinin “Oğlum eşini de götürdü” demesine karşılık Başbakan Davutoğlu’nun, “İyi ki beraber gitmişler, birbirlerine destek olurlar” diye yanıt verdiği de ortaya çıktı. 1

29 Temmuz 2014 – İŞID’in İstanbul’da düzenlediği bir pikniğin görüntüleri medyaya yansıdı. 2

2015 – Adıyaman Emniyeti, İŞID adına canlı bomba eylemi yapabilecek kişilerin listesini çıkardı. 3

3 Haziran 2015 – İŞID’le bağlantısı sebebiyle “aranan şahıslar” listesinde olan Orhan Önder, askerlik yoklaması sırasında yakalandı ama 3 Haziran günü serbest bırakıldı.

5 Haziran 2015 – 3 Haziran günü bırakılan Orhan Önder  bir gün sonra HDP Diyarbakır mitinginde 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırıyı yaptı.

20 Temmuz 2015 – Yine ismi emniyet tarafından İŞID’ın canlı bombası olarak “arananlar” listesinde olan  Şeyh Abdurrahman Alagöz Suruç’ta 34 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırıyı yaptı.

10 Ekim 2015 – Yine aynı şekilde, “canlı bomba olma ihtimaliyle aranan şahıslar” listesinde ismi olan Yunus Emre Alagöz ve Ömer Deniz Dündar, Ankara Gar Meydanı’nda insanlar miting için toplanmışken, 107 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıyı yaptı.

13 Ekim 2015 – Başbakan Davutoğlu; “Canlı bombaların listesi elimizde ama eylem yapmadan tutuklayamayız” minvalinde bir açıklama yaptı. 4

5 Kasım 2015 – İŞID’li olup “canlı bomba” olarak arananlar listesinde olanlardan bir kısmının yeşil kartlı olduğu basına yansıdı. 5

28 Haziran 2016 – İŞID bu kez yüksek güvenlikli noktalardan İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 45 kişinin hayatını kaybettiği bir saldırı yaptı.

20 Ağustos 2016 – İŞID, Antep’te bir sokak düğününe 54 kişinin öldüğü bir canlı bomba saldırısı yaptı.

24 Ağustos 2016 – TSK, destek verdiği ÖSO ile birlikte Suriye şehirlerinden Cerablus’u İŞID’ten temizledi.

 

Ben bugün ortamlarda, “kendi evimi temizlemedim ama komşuya temizliğe gidiyorum” desem, tefe koyar, dalga geçerler.

Politikacılar söyleyince inandırıcı oluyor demek.yazisonuikonu

@mesutorsYorum yok

Ekleyin